Przewlekłe WZW typu B i wynik biopsji wątroby

Mam 24 lata, jestem chory na przewlekłe WZW B, zapewne od porodówki, gdzie miałem robioną transfuzję. Dziś odebrałem wynik biopsji wątroby, z którego wynika, że widać u mnie początkowe zmiany zapalne i włóknieniowe (G-1, S-0/1 w skali Scheuera), jednak zastanawia mnie to, dlaczego mam jeszcze na tym wyniku stwierdzone "barwienie na HbsAg ujemne". Czy jako osoba nieleczona nigdy na WZW, z wysoką wiremią wirusa nie powinienem mieć tego dodatniego? Czego dowodzi ten ujemny wynik na barwienie?

Lek. Tomasz Budlewski

Może tak być np przy niskim mianie antygenu, lub przy nabraniu odporności. Konieczne jest oznaczenie pełnego panelu badań serologicznych. Proponuję udać się do lekarza chorób zakaźnych lub lekarza zlecającego powyższe badanie.