Przewlekłe zapalenie błony śluzowej a odpowiednia terapia

Rok temu stwierdzono u mnie przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z niewydolnością wpustu. Przez rok zażywane przeze mnie inhibitory pompy protonowej wywołały u mnie ciągle wzdęcia bez względu na spożywane posiłki. W tym momencie nie przyjmuję żadnych leków a dolegliwości (zgaga, bóle w dolnej części brzucha) nie znikają, nasilają się bardziej lub mniej uciążliwe (nie występuje u mnie refluks). Byłabym wdzięczna za porady

Marta Mielniczuk

Witam,
W Pani przypadku warto byłoby wykonać badanie gastroskopowe, aby stwierdzić czy nie choruje Pani na chorobę wrzodową żołądka, a także czy nie jest Pani zakażona bakterią Helicobacter pylori. W przypadku stwierdzenia takiego zakażenia należy zastosować terapię antybiotykową mającą na celu eradykację bakterii. Pozdrawiam.