Przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła

Ze względu na kłopoty z ciągłym chrząkaniem (przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła) laryngolog dała mi, po wykonaniu kilku badań, skierowanie na jonoforezę na krtań i gardło 2% CaCl2. Mam w związku z tym pytanie - czy taki zabieg ma jakiś wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Chrząkanie masz nerwicowe, tic nerwowy. Jonoforeza nie pomoże ale nie zaszkodzi na antykoncepcję. Z chrząkaniem walcz sama. Uspokój nerwy w domu i otoczeniu.