Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka a lęk przed jedzeniem w towarzystwie

Witam, mam na imię Dorota i mam 18 lat. Od 9 miesięcy choruję na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Większy problem stanowi natomiast lęk przed jedzeniem w towarzystwie, w szkole, w barach, restauracjach. Nie mogę nic przełknąć, a jeśli tak to robi mi się niedobrze... W czym leży problem? Czy wizyta u psychiatry mi pomoże? Jak pozbyć się tego problemu raz na zawsze?

Myślę, że ten problem ma podłoże psychiczne dlatego radziłbym na początku udać się na konsultację w tej sprawie do psychologa.