Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe zapalenie gardła

Witam, mam problem z gardłem - objawy wskazują na przewlekłe zapalenie (cały czas przekrwione i podrażnione, wysychające). Problem w tym, że taki stan utrzymuje się od 4 miesięcy. Byłem u 4 internistów i 2 laryngologów - każdy stwierdza zapalenie gardła 'które przejdzie'. Płuczę gardło Gargarinem, wcześniej Glimbaxem, w między czasie stan się pogorszył do ropnego zapalenia migdałów (dostałem Augmentin na 7 dni). Nie mogę sobie poradzić z tym problemem, stan zapalny wcale nie schodzi.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Leczenie chrapania techniką Celon

Chrapanie to uciążliwy problem - przede wszystkim dla osoby, która musi go słuchać. Jak można wyleczyć się z chrapania? Na ten temat wypowiada się ekspert - dr Michał Michalik.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! W celu ustalenia patogenu wywołującego infekcję należy pobrać wymaz z gardła. Po otrzymaniu wyniku będzie można rozpocząć celowane leczenie. Proszę zastosować terapię zaleconą przez lekarza. Po zakończeniu leczenia należy udać się na wizytę kontrolną.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Najprawdopodobniej przewlekły stan zapalny jest wynikiem trudności w oddychaniu przez nos, co zmusza do oddychania przez usta. Doprowadza to do wysuszania błony śluzowej i zalegania wydzieliny w nosie, w której namnażają się drobnoustroje. Wydzielina ścieka po tylnej ścianie gardła na wysuszona błonę śluzową i podtrzymuje stan zapalny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy