Przewlekłe zapalenie jelita grubego i odbytnicy u dziecka

Witam, moje dziecko od miesiaca ma wykryte przewlekłe zapalenie jelita grubego aktywne i odbytnicy. Dziecko dostaje czopki Asamax. Dziecko ma biegunkę lub zaparcia i nawet normalnego stolca oddaje ponad 5 razy dziennie razy była widoczna krew, a przeważnie stolec jest czarny albo ciemniejszy. Czasem normalnego koloru z szarymi plamami. Do tego dziecko skarży sie na pobolewanie brzucha w okolicy pępka. Czy choroba mogła sie pogłębić? Mamy miec kolonoskopie po wakacjach?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie napisała Pani wieku dziecka, w każdym bądź razie proszę kierować się zaleceniami lekarza pediatry, ewentualnie jeśli dziecko nie było konsultowane z gastroenterologiem dziecięcym można jeszcze udać się do niego na wizytę, jeśli uzna kolonoskopie za konieczną to proszę ją wykonać, u małych dzieci jest to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu, dziecko śpi podczas zabiegu.