Przewlekłe zapalenie oskrzeli u 28-latka

dzien dobry mam 28 lat około 10 lat paliłem z powodu dusznosci trafiłem do szpitala diagnoza przewlekle zapalenie oskrzeli , opis krtan ,tchawica,ostroga głowna bz drzewo oskrzelowe obustronnie do subsegmentowych drozne z cechami niezytu błony sluzowej i obecnoscia niewielkich ilosci sluzowo ropnej wydzieliny wydobywajacej sie głownie z ujscia do płata górnego po stronie p[rawej oraz jezyczka i płata dolnego po stronie lewej moje pytanie czy to jest wyleczalne prosze o szczera odpowiedz

Dzień dobry,

Stan o którym Pan pisze jest wyleczalny. Czy miał Pan wykonany posiew z wydzieliny śluzowo-ropnej? Jeśli tak, to warto zastosować antybiotykoterapię celowaną oraz włączyć leki mające na celu oczyszczenie i regenerację błony śluzowej dróg oddechowych. Bezwzględnie nie powinien Pan wracać do nałogu palenia tytoniu...

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz