Przewlekłe zapalenie prostaty a spłodzenie dziecka

czy mając przewlekłe zapalenie prostaty można spłodzić dziecko?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Większość chorób stercza i sposobów ich leczenia nie pozbawia mężczyzn płodności ani nie upośledza potencji. Nie powoduje także żadnych innych zmian w zakresie czynności seksualnej, jednak żadnej dolegliwości związanej z prostatą nie należy lekceważyć, gdyż jest to bardzo wrażliwy gruczoł. Warto jednak wspomnieć iż głównym zadaniem prostaty jest wytwarzanie płynu, stanowiącego jeden ze składników nasienia. Ponadto, w gruczole tym powstaje substancja białkowa PSA, która, jak się podejrzewa, bierze udział w procesie zapłodnienia. Jak więc widać prostata odpowiada za płodność mężczyzny i jego zdolności reprodukcyjne.

0

Schorzenie to jest wprawdzie wymieniane wśród przyczyn osłabiających tzw. płodność męską, ale ma to raczej teoretyczne nie praktyczne znaczenie. Sadząc z rozpowszechnienia tej dolegliwości spodziewać by się można wyludnienia globu :) Pozdrawiam
RH

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty