Przewlekłe zapalenie spojówek a możliwe przyczyny

Witam Córka -8 lat,ma przewlekły stan zapalny spojówek.Temat ten ciągnie się od sierpnia 2014r.Wymaz z oka z dn.21.01 -dwie bakterie, staphylococcus aureus i acinetobacter baumannii. Leki OFTAQUIX 5mg (13dni),FLOXAL 3mg(6dni).Nie ma poprawy.Alergolog wykluczył alergię.Nie wiem co dalej robć,gdzie iść do lekarza?

Aleksander Ropielewski

Być może takie dolegliwości wynikają z kolonizacji wymienionymi bakteriami. Sugeruję kontakt z okulistą specjalizującym się w zakażeniach. Bez badania nie jestem w stanie udzielić dokładniejszej odpowiedzi.