Przewlekłe zapalenie tarczycy z niedoczynnością

Witam, choruję na przewlekłe zapalenie tarczycy z niedoczynnością. Ostatnio lekarz zlecił mi wykonanie badania insuliny i glukozy z obciążeniem w celu zdiagnozowania insulinooporności (moja mama miała insulinooporność spowodowaną otyłością olbrzymią). Mam 22 lata, jestem kobietą. Wyniki badań są następujące: Glukoza: na czczo: 76mg/dl; po 1h 93mg/dl; po 2h 84mg/dl Insulina: na czczo: 6,9mU/l; po 1h 32 mU/l; po 2h: 43mU/l. Czy to, że po 2h insulina wzrosła jest w normie?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne obliczenia wskaźników które bez poznania większej ilości danych nie jest tu możliwe. proponuje zgłosić się do lekarza diabetologa