Przewlekłe zapalenie trzustki i niedocukrzenie

Witam. Od 3-4 lat choruję na przewlekłe zapalenie trzustki z co tygodniowymi bólami oraz niedocukrzeniem co uniemożliwia mi pracę fizyczną. W MOPR dowiedziałem się ,że mam starać się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności aby otrzymać zasiłek stały. Czy przy moich dolegliwościach (pancreatitis chronica) mam szansę na uzyskanie stopnia niepełnosprawności jeśli choruję ponad rok ? Jak to wygląda w praktyce ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza medycyny pracy - określi najbardziej odpowiednie dalsze postępowanie.