Przewlekłe zapalenie zatok u 13-letniego syna a wynik TK

Syn 13 lat choruje na przewlekłe zapalenie zatok,wynik tk polipowata pogrubiała błona w zatoce szczękowej 25*27*33 mm kostniak w zatoce czołowej 7mm polipowata pogrubiała błona w lewej zatoce szczekowej 4*4mm pogrubiała głona śluzowa w lewym zachyłku czołowym 5*2mm pogrubiała błona śluzowa sitowia,kompleksy ujściowo-przewodowe po stronie prawej odcinkowo zwęzone przez pogrubialą błonę śluzową bez cech destrukcji kostnej,syn cierpi na bóle głowy 3 krotni chospitalizowany z powodu ostrego zapaleni

Magdalena StusiĹska

Syn powinien być pod stałą opieką laryngologa, który zleci odpowiednie postępowanie, być może skieruje też dziecko na operację.