Przewlekle zatkany nos u 5-latka

witam moj syn 5 l. od ponad miesiac ma zatkany nos ktorym od czasu do czasu pociaga ale nic nie wydmuchuje i kaszel suchy i bardzo meczacy.wieczorami i rano obiawy sie nasilaja. posiedzi w domu 3 dni pojdzie do przedszkola lub wyjdzie na dwor i objawy sie nasilaja. z wynikow crp wykazalo 7,6. zazywa sinupret singulair5 fanipos i delortan.po singulair kaszel ustepuje. czy to alergia czy jakas niedroznosc zatok. lekarz polecil sinus rinse i kontrole za 2 tygodnie.w ciagu miesiaca goraczkowal 3 dni

W przypadku przewlekle zatkanego - niedrożnego nosa oraz podawanych przez Panią objawów proponuję badanie laryngologiczne i ew wraz z nim wykonanie testów skórnych prick test z aeroalergenami. Mamy tu wiele możliwych przyczyn od przerostu 3 migdałka aż po przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa ( gdzie trzeba określić przyczynę ). Po pierwsze laryngolog