Przewlekłe zgagi u 22-latka

mam problem z synem lat 22 zesp.downa, od kilku lat meczą go zgagi,lek rodzinny stwierdził bez badań reflux, mam pytanie jak długo mozna brac polprazol, ipp40? zgagi mecza go w nocy w dzień jest dobrze od czasu do czasu 1reni wystarcza, bardzo sie martwie bo bardzo pilnujemy diety na noc podajemy gastrotus i jak narazie najbardziej sie sprawdza, prosze mi cos doradzic tym bardziej ze w rejonie nie znajde gastrologa, a rodzinny mówi ze to nic wielkiego

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

jeżeli syn ma nadwagę to pomocna będzie redukcja masy ciała zwłaszcza w obrębie jamy brzusznej.

Pozdrawiam serdecznie

Proszę pilnować, by syn nie popijał posiłków, unikać sklepowych soków owocowych. Najlepiej byłoby odstawić w diecie pszenicę. Ponadto proszę spróbować zmienić sposób postępowania. Zamiast ciągle stosować leki zobojętniające, podawać synowi gorzkie zioła np. szwedzkie albo tatarak oraz 10-15 min przed jedzeniem zakwasić żołądek ( 1/4 szkl. wody + 2-3 łyżki naturalnego octu jabłkowego) i podobnie przed snem.

pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz
http:/profilaktyka-zdrowia.pl/
http:/miesowicz.fitdietetyk.pl/