Przewlekłe zmęczenie i osłabienie oraz sińce pod oczami

Proszę o interpretację wyników. Objawy to przewlekłe zmęczenie i osłabienie, zła kondycja włosów, bladość, sińce pod oczami. Przyjmowałam preparaty żelaza, lecz niestety przez złą tolerancję w układzie pokarmowym (nudności, ból brzucha zaprzestałam). WBC:5 10^3/mm3;RBC: 4,4 10^6/mm3; Hemoglobina: 12,3 g/dl; Hamatokryt: 37%; MCV:84 fl; MCH:28,1pg;MCHC: 33,3 g/dl; PLT: 229 10^3/mm3,MPV: 8,2 um^3 Transferyna: 3,37 g/l Ferrytyna: 11,5 ng/ml.

Leczenie preparatami żelaza u kobiety miesiączkującej powinno trwać, po ustąpieniu objawów niedokrwistości z niedoboru żelaza, które Pani prezentuje, jeszcze rok! Sposobem na zmniejszenie nietolerancji, kosztem zmniejszonego wchłaniania, jest przyjmowanie tabletek nie na czczo, lecz w trakcie posiłku. Niekiedy trzeba przejść z drogi doustnej na pozajelitową - zastrzyki. Może ginekolog "wyłączy" owulację na pół roku, jeśli przyczyną są zbyt obfite miesiączki?