Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe zmęczenie i problem z zaśnięciem

Mam 24lata i jestem wciąż zmęczona i obolała.Od kilku lat zanim zasnę leżę 3-4godz czasem leżę tak do następnego dnia niezależnie o której wstanę i jak wyglądał dzień.Czasem Gdy już myślę że zasnę włącza mi się drugi akumulator.Dostałam alergii na kurz i wiele innych czynników.Testy nic nie wykazały a w szpitalu zastrzyk odczuleniowy pomaga.Przy zmianie pogody mam kołatania serca.Gdy ktoś coś do mnie mówi po 2 lub 3sec.to do mnie dociera.problem z koncentracją, ziemista cera, sińce pod oczami.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak trenować pamięć?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy. Objawy, które Pani wymieniała w poście, są nieswoiste i trudno na ich podstawie przewidzieć, co Pani jest, na co Pani cierpi. Zmęczenie, brak energii, zaburzenia snu, alergia, kołatanie serca, sińce pod oczami, problemy z koncentracją uwagi mogą wskazywać zarówno na choroby natury fizycznej, jak i psychicznej, np. zaburzenia lękowe, depresję, zespół chronicznego zmęczenia, anemię. Powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego i zrobić przynajmniej podstawowe badania diagnostyczne, by sprawdzić, czy Pani organizm funkcjonuje prawidłowo. Możliwe, że Pani dolegliwości to skutek niedoboru jakichś składników odżywczych, nieprawidłowej diety. Jeżeli badania wyjdą w porządku, wówczas będzie można szukać przyczyn Pani dolegliwości w czynnikach natury psychicznej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witaj Twoje problemy ze snem, zmęczenie, napięcie, kołatanie serca, problemy z koncentracją mogą sugerować zaburzenia depresyjno - lękowe. Jeżeli zauważasz u siebie dodatkowo przygnębienie, problemy z mobilizacją do aktywności, masz problemy z apetytem, schudłaś albo przytyłaś ostatnio, masz niechęć, apatię, myśli samobójcze to bardziej to wskazuje na depresyjny charakter zaburzeń. Niezależnie od diagnozy powinnaś udać się do psychiatry.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy