Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe zmęczenie i problem z zaśnięciem

Mam 24lata i jestem wciąż zmęczona i obolała.Od kilku lat zanim zasnę leżę 3-4godz czasem leżę tak do następnego dnia niezależnie o której wstanę i jak wyglądał dzień.Czasem Gdy już myślę że zasnę włącza mi się drugi akumulator.Dostałam alergii na kurz i wiele innych czynników.Testy nic nie wykazały a w szpitalu zastrzyk odczuleniowy pomaga.Przy zmianie pogody mam kołatania serca.Gdy ktoś coś do mnie mówi po 2 lub 3sec.to do mnie dociera.problem z koncentracją, ziemista cera, sińce pod oczami.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Rodzice dzieci z ADHD pierwsze kroki

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy. Objawy, które Pani wymieniała w poście, są nieswoiste i trudno na ich podstawie przewidzieć, co Pani jest, na co Pani cierpi. Zmęczenie, brak energii, zaburzenia snu, alergia, kołatanie serca, sińce pod oczami, problemy z koncentracją uwagi mogą wskazywać zarówno na choroby natury fizycznej, jak i psychicznej, np. zaburzenia lękowe, depresję, zespół chronicznego zmęczenia, anemię. Powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego i zrobić przynajmniej podstawowe badania diagnostyczne, by sprawdzić, czy Pani organizm funkcjonuje prawidłowo. Możliwe, że Pani dolegliwości to skutek niedoboru jakichś składników odżywczych, nieprawidłowej diety. Jeżeli badania wyjdą w porządku, wówczas będzie można szukać przyczyn Pani dolegliwości w czynnikach natury psychicznej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witaj Twoje problemy ze snem, zmęczenie, napięcie, kołatanie serca, problemy z koncentracją mogą sugerować zaburzenia depresyjno - lękowe. Jeżeli zauważasz u siebie dodatkowo przygnębienie, problemy z mobilizacją do aktywności, masz problemy z apetytem, schudłaś albo przytyłaś ostatnio, masz niechęć, apatię, myśli samobójcze to bardziej to wskazuje na depresyjny charakter zaburzeń. Niezależnie od diagnozy powinnaś udać się do psychiatry.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy