Przewlekłe zmęczenie, płaczliwość i emocje

Witam, mam 48 lat i jestem ciągle zmęczona-fakt ciężko pracuję fizycznie no ale czy to jest normalne.Syn często zadaje pytanie dlaczego jestem taka smutna a ja udaję,że to bóle kręgosłupa.Szybko się wzruszam, płaczę i wściekam ale w domu, bo w pracy nie lubię okazywać emocji tam jestem miła i grzeczna przez co jestem wykorzystywana tj dostaję więcej obowiązków.Nie umiem być asertywna jednak ostatnio wybuchłam gdyż miałam już dość,przelało się po prostu się rozpłakałam .Czy to jest depresja ?

Szanowna Pani,

wygląda na to, że w ostatnim czasie doświadcza Pani silnego stresu i bardzo Pani cierpi. Rzeczywiście to może być depresja. Pisze Pani o smutku, płaczu i ciągłym zmęczeniu. Może być też w Pani dużo napięcia związanego z tłumieniem emocji. W dodatku ten stres się nasila (więcej obowiązków). Proponuję, aby udała się Pani na konsultację do psychoterapeuty, który pomoże Pani bardziej szczegółowo określić w czym tkwi problem. Na szczęście zaburzenia depresyjne bardzo dobrze reagują na leczenie psychoterapią. Może się jednak okazać, że konieczna będzie wizyta ulekarza psychiatry. Życzę powrotu do równowagi i dobrego samopoczucia.

Serdecznie pozdrawiam.

Witam.Pani objawy wskazują na zaburzenia nastroju.Warto udać się na konsultację do psychoterapeuty który przeprowadzi szczegółowy wywiad.Niepotrzebnie "ukrywa" się Pani z objawami.Nie ma się czego wstydzić ponieważ wiele osób cierpi na tego typu problemy.Psychoterapia jest skuteczną metodą leczenia Pani problemów.Życzę siły i pozdrawiam

Dzień dobry, trudno jednoznacznie określić z czego wynikają pani objawy. Zachęcam do konsultacji u psychologa, psychoterapeuty, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.