Przewlekłe zmęczenie, uczucie rozbicia i brak energii

Od długiego czasu jestem ciągle zmęczony, rozbity, brakuje mi energii. Mam problemy z pamięcią i koncentracją. W nocy słabo śpię i często się wybudzam. W ciągu dnia jestem senny i mam trudności w skupieniu się nad tym co robię. Z trudnością także wypowiadam myśli i skonstruuje zdanie. Mam słaby apetyt oraz problemy skórne (wypryski, łupież, sucha skóra). Ostatnio przechodzę kuracje oczyszczającą organizm i czuję się znacznie lepiej. Czy te dolegliwości mogą być spowodowane zatruciem organizmu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Mogą, choć warto ustalić przyczynę zatrucia i czynnik szkodzący i wtedy zastosować odpowiednią profilaktykę. Warto wykluczyć również obturacyjny bezdech senny podczas snu, który może wywoływać podobne dolegliwości.