Przewlekły ból gardła. Jak go wyleczyć?

Witam. Mój problem zaczął się ponad rok temu. Mój 5-letni synek zaczął skarżyć się na ból gardła, brak temperatury, żadnych oznak typowego przeziębienia, do tego chrypka. Chodziliśmy po lekarzach, co miesiąc antybiotyk, aż w końcu jeden mądry laryngolog po 8 miesiącach katorgi stwierdził, że wytniemy migały (3. miał wycinany w wieku 2 lat). 30 sierpnia 2010 miał zabieg. Wszystko było super, aż w połowie października problem zaczął się powtarzać. Znowu to samo, ciągły ból gardła, chrypka pod koniec dnia. Tydzień był w domu, bo chodzi do przedszkola, dostawał B******, po czym wrócił do przedszkola i po dwóch dniach to samo, ból i chrypa. Nie wiem co mam już robić. Proszę o pomoc. Co idę do lekarza to antybiotyk dostaje. Ile można? POMOCY!

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Trudno udzielić odpowiedzi na pytanie bez badania dziecka. Być może opisywane zmiany mają podłoże alergiczne.

Może warto wybrać się z dzieckiem na wizytę do alergologa.

Pozdrawiam