Przewlekły ból głowy - czy to nerwica?

Dzień dobry, od dwóch miesięcy odczuwam praktycznie nieustanne bóle głowy, zawroty głowy często kiedy chodzę czuję jakbym miała zaraz się przewrócić. Od paru dni bolą mnie łydki. Robiłam badania ogólne, wszystko jest niby w porządku. Byłam u neurologa, dostałam tabletki uspokajające, bo niby mam nerwicę, nie zażywam ich, ponieważ karmię mojego syna piersią. Muszę zaprzestać, bo dziecko ma już 14 miesięcy. 3 lata temu urodziłam pierwszą córkę, później karmiłam ją piersią i zaszłam w drugą ciążę i po urodzeniu syna do dzisiaj karmię piersią. Zastanawiam się czy te bóle głowy, zawroty i złe samopoczucie może być spowodowane tym, że mój organizm jest wyczerpany po dwóch ciążach. Ogólnie mam stresujący tryb życia, sama zajmuję się domem, dziećmi i wszystkim co jest z tym związane. Byłam aż u ginekologa, odstawiłam parę dni temu tabletki antykoncepcyjne, ale głowa nadal boli. Niech mi ktoś poradzi co mam zrobić, bo już naprawdę bardzo się martwię. A mój lekarz ogólny zapewnia mnie, że nic mi nie jest, że to tylko nerwica. Ale czemu aż tak źle się czuję?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Myślę, że sama sobie udzieliła Pani odpowiedzi na pytanie.

Bóle i zawroty głowy, zmęczenie, złe samopoczucie to objawy wysoce niespecyficzne, występujące w wielu chorobach. Jeżeli badania ogólne nie wykazały odchyleń od normy, to zawsze należy poszukać podłoża psychicznego dolegliwości.

Wspomniany przez Panią stres, niedosypianie, przemęczanie na pewno zwiększają ryzyko wystąpienia nerwicy.

W Pani przypadku neurolog potwierdził zaburzenia psychiczne i zaordynował Pani odpowiednie leczenie. Przepisane leki powinny znieść opisywane dolegliwości i pozwolić na nowo cieszyć się dobrym samopoczuciem. Decyzja o nieskorzystaniu z pomocy lekarza należy już do Pani. Rozumiem, że decyzja o odstawieniu dziecka od piersi jest trudna, ale należy zastanowić się nad korzyściami takiego zachowania. Dziecko na szczęście jest już na tyle duże, że może zostać odstawione od piersi bez większych problemów.

Wydaje się, że dopóki nie zdecyduje się Pani na podjęcie leczenia nie ma potrzeby szukania pomocy u innych specjalistów. Dopiero brak poprawy po kilku tygodniach przyjmowania leku powinno skłonić Panią do dalszej diagnostyki i zmiany farmaceutyku na inny.

Pozdrawiam