Przewlekły ból głowy. Jakie badania wykonać, żeby zdiagnozować przyczyny?

  Witam , mam 19 lat i od 6 miesięcy boli mnie głowa. Byłem z tym problem u lekarza, ale on wypisał mi leki przeciwbólowe, które częściowo mi pomagają. Nadal czuję takie uczucia mrowienia głowy i kłucia, jakby ktoś mi wbijał szpilki. Byłem jeszcze u neurologa, który mnie zbadał i przypisał dodatkowe lekarstwa, ale one mi nie pomagają. Do tego jeszcze mam wrażenie, że chudnę. Jestem ciągle zmęczony, jakby osłabiony. Lekarz rodziny stwierdził ból przewlekły, ale on sam nie wie co to może być dokładnie. Na wiosnę miałem odmę opłucną z drenem, byłem w szpitalu i okazało się że mam jeszcze zbyt szybki rytm serca, pomógł magnez. Proszę mi pomóc. Od kilku dni boli mnie dużo mocniej, ale najgorsze są te ukłucia. Ciśnienie mam bardzo niskie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,
opisane dolegliwości wymagają wdrożenia diagnostyki, nie jest możliwa pomoc za pośrednictwem internetu. Konieczny jest solidny wywiad lekarski oraz badanie przedmiotowe, które stanowią podstawę dla opracowania dalszej ścieżki diagnostycznej. Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego z zaznaczeniem, że nie jest nic lepiej a nawet gorzej. Koniecznie też wspomnij o chudnięciu i pozostałych dolegliwościach.

Jeśli lekarz mimo to nie będzie uważał za stosowne zająć się problemem, pozostaje zmiana lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam