Przewlekły ból wątroby

Witam. Od dłuższego czasu boli mnie wątroba. Ból jest delikatny, nasila się podczas spożywania alkoholu. Czy może to być coś poważnego? Mam 19 lat
19 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Ciebie dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik schorzeń wątroby, dróg żółciowych ale także trzustki. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka laboratoryjna (morfologia, CRP, bilirubina, enzymy wątrobowe, parametry nerkowe, itd.) oraz obrazowa (USG jamy brzusznej). Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zbierze wywiad, zbada Cię oraz zleci właściwe badania.