Przewlekły kaszel i podrażnione gardło

mam przewlekły kaszel prawie 8 tygodni byłem dwukrotnie w szpitalu okazało się że wynikli są dobre rok temu przechodziłem zapalenie płuc nie wyleczone do końca w szpitalu ze wszystkich badań nie wychodziła próba wydolność pluć ze względu na na atak kaszlu lekarze są bezradni a ja mam duży dyskonfort i ból ZAZNACZAM ŻE CAŁY CZAS MAM PODRAŻNIONE GARDŁO CO MI JEST TO ZA DŁUGO TRWA

Witam,
być może przewlekły kaszel wynika z reakcji alergicznej, astmy, palenia papierosów (czynnego lub biernego) atypowej infekcji dróg oddechowych.
Przyczyn niestety może być wiele. Niestety nie znam Pana historii choroby i udzielenie jednoznacznej odpowiedzi jest niezwykle utrudnione.
Może należałoby pójść w stronę alergii i wykonać podstawowe testy alergiczne.

pozdrawiam!