Przewlekły kaszel po przeziębieniu a ryzyko krztuśca

Po przeziebieniu został mi bardzo mocny kaszel.dostawałam ataku kaszlu z wypluwaniem bezbarwnej wydzieliny podczas którego nie mogłam oddychać tylko tak głośno skrzypiało mi w gardle.Stweirdzono zapalenie krtani,dostałam antyb fromilid uno.Alergolog stwierdził bez badania spirometrii ze to astma dostałam inhalator foster i atimos.Napady kaszlu z zanoszeniem się trwały ok 2 tyg,potem stały się słabsze.Obecnie kaszle ok 10 razy na dzień.Wynik krztuśca wyszedł wątpliwy co to oznacza?czy to astma?

Piotr Pilarski

Suchy kaszel po przeziębieniu może się utrzymywać nawet kilka miesięcy. Jeśli leki na astmę ani antybiotyk nie usunęły problemu najprawdopodobniej to jest przyczyną.

Pozdrawiam.