Przewlekły katar a gronkowiec złocisty

Dobry wieczor. Mam 21 lat i borykam sie z pewnym problem przez dluzszy okres czasu, chodzi mi o katar, ktory w ogole nie chce mi przejsc, nawet jak jest cieplo i wyjde na dwor to mam wilgotny nos. Czasami jak sie budze to mam uczucie lekko zapchanego nosa. W nosie mam gronkowca zlocistego, duzy rozrost. Zawsze jak wyjde na dwor to mam mokry nos. Czy to moze miec wplyw na to ?, co powinienem zrobic ?. Bardzo dziekuje za odpowiedz, serdecznie pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Nie można wykluczyć, że kolonizacja gronkowcem złocistym powoduje opisane przez Pana objawy, jednak w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny laryngologiczne oraz podłoże alergiczne dlatego sugeruję kontakt z laryngologiem.