Przewlekły katar i częste infekcje dróg oddechowych

Od ponad roku mam problem z ciągłym katarem i infekcją górnych dróg oddechowych. Równolegle z tym odczuwam stały szum w uszach. Od marca co kwartał zgłaszam się na wizytę u otolaryngologa, który przepisał mi Loratadyna Galena i krople Tafen. Jednak efekty tej terapii są raczej ujemne. Odczuwam ciągły świąd nosa i uczucie zalegania ziarenek piasku w ustach i nosie. Ponadto od kilkunastu lat biorę leki na nadciśnienie Sectral i Mitrip. Na 19 września mam ustalone badanie TK zatok przynosowych. Co mogę oczekiwać i czy diagnoza o alergii jest możliwa? Dziękuję.

Witam! Objawy sugerować mogą przewlekłe zapalenie zatok - potwierdzenie lub wykluczenie tej diagnozy możliwe będzie po uzyskaniu wyniku badania tomografii komputerowej. Nawet potwierdzenie zapalenia zatok nie wyklucza współistnienia atopii popularnie określanej alergią - diagnostyka polega na przeprowadzeniu specjalistycznych testów alergicznych. Diagnostyki wymagają również wspomniane szumy uszne - wynikać mogą z patologii w obrębie błędnika (co jest domeną laryngologów) lub zaburzeń krążenia mózgowego (leżących w kompetencji neurologów). Pozdrawiam