Przewlekły katar i powiększony migdał

Witam mój 7 letni syn ma wieczny katar, jest zielony,śmierdzący, kuracje antybiotykowe mu nie pomagają, laryngolog twierdził że ma powiększony migdał i trzeba usunąć, drugi mówił że nie ma takiej potrzeby...Chłopak jest zdrowy tylko ten katar jest uciążliwy, w nocy śpi otwartą buzią..dodam że żadnych badań ani wymazów nie miał robionych. Bardzo proszę o poradę.

Cuchnąca wydzielina z nosa występuje najczęściej w przypadku zalegającego w nosie dziecka ciała obcego. Człowiek nie możne oddychać w nocy buzią. Buzia jest do gadania i jedzenia. Prawidłowym torem oddychania u człowieka jest oddychanie nosem. Trzeba dokładnie zbadać nos.... a najlepiej przyjść do mnie. Tarnobrzeg Mickiewicza 34, 3 piętro.