Przewlekły obrzęk nosa i kaszel krtaniowy. Czy to może być alergia?

Dzień dobry. Mam dwóch synów w wieku 4 lata i 1,5 roku. Starszy syn od ponad dwóch lat jest leczony na alergię. wyszły testy pozytywne na trawy i zboża. Niestety mały musi zażywać cały rok leki, bo kiedy tylko mu odstawię zaczyna mieć kaszel krtaniowy i choruje. Bywa tak, że nawet kiedy jest pod wpływem leków dostaje obrzęku nosa. Rano leci mu ciężka do wydmuchania wydzielina koloru zielono-żółtego, później jak dołączam leki zmniejszające wysięk z nosa - przestaje mu lecieć katar, jednak ciągle utrzymuje mu się silny obrzęk. Mały nie jest w stanie oddychać normalnie i sapie przez usta. Już mi ręce opadają, bo ciągle nie wiem jak mam mu pomóc, stosowałam już wszystko co możliwe i ciągle bez rezultatów. Mój młodszy syn też ma leki na stałe i nebulizacje w razie ataku kaszlu krtaniowego, który zdarza się bardzo często i niestety kilkumiesięczny wysięk z nosa, którego nie można powstrzymać. Tylko jest to bezbarwna wydzielina. Nie mam w domu zwierząt i dywanów, bardzo często odkurzam i ścieram kurze. Proszę o pomoc albo poradę, bo sama już nie wiem, czy coś robię nie tak i jak mam sobie z tym radzić.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Niestety objawy, które Pani opisuje oraz dodatni wynik testów wskazują, że jest to alergia. Na naszej stronie znajdzie Pani przydatne informacje na temat alergii, warto zwrócić również uwagę na nasz portal poświęcony astmie.
W perspektywie czasu może warto rozważyć możliwość odczulania.
Pozdrawiam