Przewlekły ogniskowo zaostrzony naciek zapalny śluzówki żołądka

Proszę o wyjaśnienie wyniku gastroskopii : " W wycinkach śluzówka żołądka z przewlekłym ogniskowo zaostrzonym naciekiem zapalnym, rozrostem dołeczkowym, drobnym ogniskiem mertpalazji jelitowej niekompletnej z dysplazją stopnia małego, włóknieniem oraz przekrwieniem w obrebie blaszki właściwej błony śluzowej. Widoczna flora Helicobacter pylori".

Witam serdecznie. Przytoczony opis wskazuje na przewlekły stan zapalny śluzówki. Dodatkowo stan ten wynika z infekcji bakterią Helicobacter pyroli. Warto zgłosić się do gastrologa by zastosować odpowiednie leczenie mające na celu powstrzymanie choroby.