Przewlekły stan zapalny żołądka i nerwica lękowa

Mam 35 lat, przewlekły stan zapalny żołądka i nerwicę lękową.Nie mam biegunek, ale zmienił się rytm wypróżniania, wcześniej to było raz na trzy dni teraz codziennie rano. Do tego konsystencja stolca jest inna, kiedyś zwata dziś jakby poszarpana ale bez krwi czy śluzu. Mam też wewnętrzne hemoroidy i w okresach zaostrzenia czuję dyskomfort,ale nie krwawię. Czy zmiana konsystencji i częstości oddawania stolca może być spowodowana moim żołądkiem, czy to wina jelit?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Codzienne oddawanie stolca zdecydowanie nie jest patologią. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Taka zmiana może być wynikiem zarówno zmiany diety, zmiany pracy jelit jak i wielu innych przyczyn.