Przewracanie się podczas raczkowania u 8-miesięcznego dziecka

Witam, moje niespełna 8 miesieczne dziecko raczkuje oraz chodzi przy meblach. Podczas raczkowania zdarza się że się przewraca-jakos niefortunnie położy rączkę albo jej w ogóle nie oderwie od podlogi? Jeszcze dokładnie się temu nie przyjrzałam. Boje się ze to przyczyną może być nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Czy może takie przewracanie się jest normalne w tym wieku ? Jest to dość częste. Podczas chodzenia przy meblach nie zdarza się to. Prosze o odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Przewracanie się dzieci w czasie nauki raczkowania czy chodzenia jest jak najbardziej normalne, chyba że dzieje się to np wyłącznie na jedną stronę, wtedy wymaga kontroli u pediatry.
Pozdrawiam