Przez jaki czas można nosić pas cnoty?

Witam! Jestem z moją partnerką w stosunkowo udanej relacji, która trwa od 2 lat. Oboje lubimy klimaty dominacji w obie strony (chociaż oczywiście tradycyjnym stosunkiem czy innymi formami urozmaiceń nie gardzimy) - ja jestem fetyszystą stóp, moja partnerka lubi dostawać "klapsy". Można powiedzieć, że zaspokajając wzajemnie swoje pragnienia uzupełniamy się i podczas rozmowy padł pomysł o przeniesieniu tego "na nieco wyższy poziom". Mianowicie chodzi o wzajemne noszenie (długotrwałe) tak zwanych pasów cnoty (raczej zamiennie niż jednocześnie, chociaż mamy zamiar eksperymentować) celem spotęgowania doznań i poczucia "oddania" drugiej osobie. Tego typu gadżety są dostępne w internecie, zależy nam jednak na tym, żeby było to przede wszystkim bezpieczne i możliwie wygodne. Moja partnerka głównie martwi się o higienę (gadżety tego typu, te nieco droższe umożliwiają normalne funkcjonowanie przez długi okres bez zdejmowania, ale pewne obawy co do dokładnych możliwości zachowania higieny bez zdejmowania go przez powiedzmy tydzień - a tego nie chcemy bo to w pewnym sensie "przerywanie gry"). Ja martwię się o hamowanie naturalnych odruchów organizmu (tak zwane "męskie pasy cnoty" powstrzymują erekcję, a o ile wiem powstrzymywanie wzwodu porannego nie jest zdrowe, nie chcę narazić się na jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu). Prosiłbym o poradę w tej sprawie - jak wygląda sprawa z długotrwałym noszeniem tego typu urządzeń (przez obie strony), jak wygląda sprawa bezpieczeństwa i higieny?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pasy cnoty i inne erotyczne gadżety mają za zadanie urozmaicenie życia intymnego. Niestety tego typu przedmioty nie mają przeprowadzonych badań klinicznych, na podstawie których można by było mówić o medycznych wskazaniach lub przeciwwskazaniach.

Należy zdawać sobie jednak sprawę z pewnych ograniczeń fizjologicznych jakie niesie za sobą przewlekłe używanie przedmiotów nienaturalnie przylegających do ciała. Wszelkie urządzenia ograniczające ruchy czy fizjologiczne odruchy nie są wskazane. W przypadku pasów cnoty istnieje dodatkowe ryzyko wystąpienia podrażnień, otarć i odparzeń skóry, co jest tym bardziej prawdopodobne biorąc pod uwagę zbliżające się lato i wysokie temperatury.

Zasadniczą kwestią jest również problem z utrzymaniem higieny miejsc intymnych. Nieprzerwane noszenie pasów wiąże się z utrudnieniem codziennej kąpieli, co wiąże się z ryzykiem infekcji dróg moczowo-płciowych.

Obecnie, pasy cnoty pełnią jedynie rolę gadżetu erotycznego do stosowania doraźnego. Kilkudniowe ich zastosowanie jest raczej niewskazane.

Pozdrawiam