Przez jaki czas można pić sok buraczany?

Witam. Mam pytanie odnośnie picia soku buraczanego. Przez jaki czas go pić a nastepnie ile należy zrobic przerwy ?

Witam,
buraki są bardzo cennym źródłem w naszej diecie. Pprzeciwutelniach zawarte w nich chronią przed działaniem wolnych rodników, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób.. Poza tym sok z buraka jest świetnym źródłem kwasu foliowego i składników mineralnych tj. żelazo, wapń, magnez, potas, mangan.
Bardzo dobrym pomysłem jest picie soku z buraka surowego – obniża poziom cholesterolu, zapobiega zwapnieniom naczyń krwionośnych, reguluje ciśnienie krwi, poprawia odporność, zapobiega zakwaszeniu organizmu. Badania wskazują, że wypijanie około pół litra soku ze świeżych buraków dziennie poprawia krążenie krwi w mózgu, co może przyczynić się do zahamowania rozwoju demencji w starczym wieku.
Należy jednak pamiętać, że nie zaleca się buraków chorym na cukrzycę - zawierają one dużo cukru i może dojść do gwałtownego podniesienia poziomu cukru we krwi
Zaś u osób z niskim ciśnieniem mogą pić soki z buraków jedynie wieczorem przed snem. W innym przypadku obniżenie ciśnienia może u niskociśnieniowców doprowadzić do nadmiernej senności.
Osoby cierpiące na reumatyzm lub kamicę nerkową, ze względu na dużą zawartość szczawianów, zaostrzających te choroby powinni unikać ich spożywania lub przyprawiać buraki sporą ilością liści laurowych.
Warto pić sok z buraków codziennie w ilości jednej szklanki.