Przez jaki okres można spożywać suplementy witaminy D3 i K2?

Witam,proszę mi powiedzieć,przez jaki okres można spożywać suplementy wit d3i k2????ile miesięcy????dziękuję

Dzień dobry,

suplementację witaminą d3 zaleca się w okresie od jesieni do wiosny, w okresie lata następuje synteza w skórze pod wpływem promieni słonecznych.

Witamina d3 nie jest toksyczna dla organizmu ludzkiego - proszę suplementować bez obaw. Ewentualnie można wykonać badanie krwi -pod kątem zawartości tej witaminy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Żeby to określić konieczna jest przerwa w suplementacji (np. po dwóch m-cach) i wykonanie badania poziomu wit D3. Na badanie prosze udać się po 5-6 dniach od zaprzestania suplementacji wit. D3