Przez matkę straciłam wszystkich przyjaciół. Jak żyć, skoro to wszystko jest bez sensu?

Wciąż nie mogę sobie poradzić z przeszłością, nie mogę tak po prostu zapomnieć. Kiedy miałam 16 lat miałam kontakt z narkotykami (chociaż nie byłam uzależniona). Miałam wielu przyjaciół spoza kręgu narkotykowego. Moja najlepsza przyjaciółka, jak się potem okazało, była dilerką.

Wspólnie z przyjaciółkami poszłyśmy bez wiedzy rodziców na dyskotekę, na której nic nie brałyśmy. Nie wiem czy to moja najlepsza przyjaciółka dodała mi narkotyków do napoju (była uzależniona, i to bardzo) czy pewien chłopak, ale po odzyskaniu świadomości obudziłam się z nim w łóżku. I wtedy zaczął się mój koszmar. Ona wmówiła mi (po 4 dniach, a przecież wtedy w ogóle nie miałam pojęcia o seksie itp.,te sprawy mnie nie interesowały), że jestem w ciąży. Strasznie to przeżywałam i zwierzyłam się mamie, powiedziałam jej imię i nazwisko tego chłopaka. Bez mojej wiedzy mama pojechała do niego do szkoły i do moich przyjaciółek i zrobiła straszną awanturę, po której stałam się pośmiewiskiem, wyzywano mnie. Kazała mi zerwać kontakty z nimi, wywierała taką presję, że ze strachu zrobiłam to. Potem one rozsiewały o mnie okropne plotki i kłamstwa, jego koledzy obrzucali wyzwiskami.

Probowałam popełnić samobójstwo, ale nie udało się… straciłam wszystkich przyjaciół! Nie mam z kim wyjść i porozmawiać, a mamę znienawidziłam za to, że nie pozwoliła mi samej dojrzeć i wyjaśnić wielu rzeczy. Czuję się samotna, nie mam z kim nawiązać kontaktu, bo mieszkam w małym mieście, nie wychodzę w ogóle z domu. Miewam napady agresji i problemy ze snem. Mam 21 lat i wciąż nie mogę zapomnieć. Proszę o pomoc!

Witam!

Uważa Pani, że Pani matka postąpiła nieodpowiedzialnie robiąc aferę po Pani historii. Jednak powinna się Pani zastanowić nad swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Mając 16 lat używała Pani narkotyków i robiła Pani rzeczy, które mogły doprowadzić do poważnych konsekwencji. Zastanowiła się Pani kiedyś, co musiała czuć wtedy Pani matka? Każda matka chce zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo. Pani matka zareagowała bardzo szybko na to, co działo się z Panią.

Myślę, że powinna sobie Pani dobrze przemyśleć to, jak wtedy postąpiła i szczerze porozmawiać z mamą. Proszę się wstawić w jej sytuację i zastanowić, jak Pani by się czuła, gdyby chodziło o Pani dziecko. Może wtedy zrozumie Pani, dlaczego matka tak zareagowała.

Pozdrawiam