Przez pomyłkę wzięłam dwie tabletki tego samego dnia. Co z ochroną antykoncepcyjną?

Przyjęłam przez pomyłkę dwie tabletki na raz, jedną o stałej godzinie, a następnie inną z tego samego opakowania 4 godziny później, ponieważ myslałam, że zapomniałam o tych pierwszych. Co teraz należy zrobić? Jak zachowana jest ochrona przed ciążą?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dodatkowe postępowanie nie jest wymagane, a ochrona przed ciążą pełna. Proszę jednak pamiętać, że przewa nie może być dłuższa niż 7 dni! (zacznie ją Pani 1 dzień wcześniej, więc skończyć też powinna się dzień wcześniej niż dotychczas).