Przeziębienie 2 tygodnie przed operacją powiększania piersi

witam, za 2 tygodnie mam miec operacje powiekszania piersi.wlasnei zaczyna mi sie przeziebienie. bolg lowy, chrypa i katar potworny. co robic? jakie leki moge stosowac ? slyszalam ze czosnku nie wolno zazywac na 2 tyg przed operacja?? pozdrawiam i dziekuje za odp

Każda infekcja może osłabić organizm, co wiąże się z możliwymi komplikacjami po zabiegu. Proponowałbym skonsultować się z lekarzem, który będzie go wykonywał, zapytać czy nie widzi przeciwwskazań w takiej sytuacji. Powiększanie piersi nie jest zabiegiem ratującym życie, toteż może zostać odłożone do czasu pełnego powrotu do zdrowia, w końcu po co narażać się na powikłania? Co do leków - na pewno niewskazane jest przyjmowanie jakichkolwiek preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy (np aspiryna), ponieważ upośledza ona krzepnięcie krwi. Z tego co mi wiadomo w klinikach chirurgii plastycznej rzeczywiście przestrzegają przed preparatami z niektórymi witaminami i czosnkiem, jednakże przyczyna tych zaleceń nie jest mi znana. Najlepiej przedyskutować wszystko z operatorem, w końcu do niego powinna mieć Pani w pełni zaufanie.