Przeziębienie a brak okresu

Witam. Ostatnią miesiączkę dostałam 23 października. Moje cykle są w miarę regularne i trwają średnio 30 dni. Od ponad tygodnia walczę z przeziębieniem, miesiączki jeszcze nie dostałam. Czy przeziębienie mogło mieć wpływ na ewentualne opóźnienie miesiączki oraz przesunięcie dni płodnych? Współżyłam dzisiaj z parterem bez zabezpieczenia i w tej sytuacji zastanawiam się czy udać się po tabletkę "po".

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Brak miesiączki w oczekiwanym terminie, poza ciążą, może być spowodowany stresem, intensywnym odchudzaniem, intensywnym wysiłkiem fizycznym, długą podróżą, pracą w porze nocnej, przyjmowaniem leków, aktualną/niedawno przebytą chorobą (np. infekcją), zaburzeniami hormonalnymi. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu Opóźnienie wystąpienia miesiączki może wiązać się ze zmianą terminu owulacji - dni płodnych. Jeżeli stan Pani organizmu budzi Pani niepokój, zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.