Przeziębienie a skąpe plamienia

Witam, siedem dni temu powinnam dostać miesiączkę, niestety od dwóch dni mam skąpe plamienia. Wykonałam test ciążowy, którego wynik wyszedł negatywny. Jakie mogą być przyczyno braku normalnej miesiączki? Czy to jednak ciąża? Dodam że od kilku dni jestem przeziębiona.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli test ciążowy został wykonany zgodnie z instrukcją zawartą w ulotce dla pacjenta to z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć ciążę jako przyczynę braku krwawienia. Do możliwych przyczyn należą infekcja, zaburzenia hormonalne czy stres. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.