Przeziębienie, ból gardła i głowy

Witam. Jestem troszke przeziebiona, boli mnie gardlo i glowa. Od 2 dni zaczely mnie bolec miesnie. Cale rece, uda, dzisiaj w klatce piersiowej po mojej lewej stronie (kolo serca)i plecy. Nigdy mnie tak miesnie nie bolaly. W rekach czuje takie uczucie jak by miesnie sie zacisnely i nie chcialy puscic. Moge normalnie sie poruszac ale nie moge nic dzwigac. Co robic? Czym to jest spowodowane tym moim lekkim podziebieniem?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bóle mięśniowo- stawowe mogą występować w czasie infekcji wirusowej. Jeśli leki dostępne bez recepty nie przyniosą poprawy sugeruję wizytę u lekarza, może się też Pani smarować np amolem, może przyniesie to ulgę.
Pozdrawiam

Jeśli są to silne bóle, może się to wiązać z infekcją wirusową, której skutkiem jest popularna grypa. Leczy się ją objawowo, lekami przeciwzapalnymi, jeśli nie ma ku temu przeciwskazań, lub paracetamolem, który działa również przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, jednak nie ma komponenty przeciwzapalnej.
Jeśli objawy będą się utrzymywały, lub nasilą się (szczególnie bóle w klatce piersiowej, lub pojawi się wysoka gorączka) należy zwrócić się do lekarza.
Poza tym, bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie w trakcie choroby.