Przeziębienie i wysypka na skórze

Witam. W zeszłym roku chorowałem na półpasiec , zaczęło się w sierpniu bo wyjeździe nad wodę. W tym roku około 2 tygodnie temu przeziębiłem się poprzez owianie pracowałem i później wracałem spocony przy otwartym oknie, nie wyleczyłem do końca przeziębienia i po meczu w niedzielę również wracałem spocony przy otwartym oknie. Dziś zauważyłem wysypkę na skórze oraz 2 duże krosty czy może być to nawrót półpaśca?

Półpasiec jest chorobą zakaźną wywołaną przez tego samego wirusa, który wywołuje ospę wietrzną (viracella-zoster virus – VZV). U niektórych chorych po przebyciu ospy wietrznej i zagojeniu się zmian skórnych wirus „ukrywa” się w organizmie i w sprzyjających okolicznościach uczynnia się wywołując półpasiec. Wirus uaktywnia się w stanach osłabionej odporności, u ludzi w starszym wieku, zaburzeniach immunologiccznych, w chorobie nowotworowej, po chemioterapii i w stanach wycieńczenia.