Przeziębienie oraz swędzenie i pieczenie stóp i dłoni

Witam. 2 dni temu dopadło mnie mega przeziebienie: bol glowy, osłabienie, straszny bol gardła. Biore paracetamol i aspiryne. Dzis czuje sie lepiej, ale dokucza mi mrowienie,uczucie pieczenia,lekkiego swedzenia na dloniach i stopach. Wiadac tez w nie ktorych miejscach czerwone plamki,male zgrubienia. Co jest to normalne? Czy moze byc to reakcja po przeziebieniu, gdy organizm jest oslabiony? Nie pokoi mnie to. Prosze o kontakt. Marta.

Marta Mielniczuk

Witam, podane przez Panią objawy mogą świadczyć o infekcji wirusowej, zwanej chorobą bostońską (zespołem dłoni, stóp i ust). Jest ona powodowana wirusem Coxackie. W większości przypadków objawy choroby mijają po około tygodniu. Niestety, bez przeprowadzenia badania nie można z całą pewnością stwierdzić, czy to choroba bostońska, w celu postawienia pewnego rozpoznania sugeruję wizytę u lekarza POZ. Pozdrawiam.