Przeziębienie, stan podgorączkowy a antybiotyk

Witam,od kilku dni jestem przeziebiona, stan podgoraczkowy, kaszel ,minimalny katar . Jednak kaszel i katar ustają a stan podgoraczkowy utrzymuje się cały czas ,maksymalnie sięga 37,4°,jednak raz spada do 36,5° a za 15 minut znowu około 37,czym to jest spowodowane ? czy powinnam skorzystać z porady lekarza?Może potrzebny antybiotyk?

Małgorzata Panek

Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Po zbadaniu Pani będzie mógł zalecic odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w tej sytuacji nie ma wskazań do antybiotyku, leczenie objawowe powinno być wystarczające. Jesli w ciagu najbliższych dni objawy nie ustąpią proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam