Przeziębienie u 6-miesięcznego dziecka

Witam bardzo prosze o odpowiedz. Mąż przyniósł do domu przeziębienie. Zaraził mnie i niestety widzę ze i nasze 6 miesieczne malenstwo tez bedzie chore. Prosze powiedzieć jak domowymi sposobami szybko powstrzymać rozwijające sie przeziębienie ? Czy moge np: podawac juz odrobine soku malinowego herbapolu albo miodu z ciepła herbatka dla niemowlat ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Sugeruję nie dawać na tym etapie dziecku miodu. Można zakupić wit.C w kroplach,albo dodawać kilka kropli cytryny do wody podawanej dziecku. Nie każde jednak lubi ten smak i moze wystąpić reakcja alergiczna.