Przeziębienie u kobiety w 14. tygodniu ciąży

witam jestem w ciąży 14 tydz złapało mnie przeziębienie lecze sie domowymi sposobami miód,cytryna ,herbata z malinami (plus rutinoscorbin nie wiem czy mozna?) oczywiście leżę i się wygrzewam ale bardziej boli mnie gardlo mam takie pastylki z szałwi i tymianku troche pomagają natomiast od ksztuszam zieloną wydzieline ropną co mnie martwi może można brać jakiś lek ktory nie zagrażał by dziecku? Bo taka ropa to chyba nic dobrego ...
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Odkrztuszanie zielonej plwociny może wskazywać na infekcję bakteryjną dróg oddechowych. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży skuteczne i bezpieczne leczenie mając na uwadze ciążę. Nie należy zwlekać z wizytą u lekarza, gdyż nieleczona infekcja może skutkować wystąpieniem powikłań.