Przeziębienie w 16. tygodniu ciąży

Choroba w 16 tygodniu ciąży Witam, jestem w 16tc. Od kilku dni męczę się z przeziębieniem. Kaszlę i kicham co chwila, smarkam często z krwią (tylko z lewej dziurki w nosie). W nocy męczy mnie okropny ból ucha, mogło mnie przewiać ostatnio na spacerze chociaż dzisiejszej nocy było w miarę ok zuszami. męczą mnie wymioty i brak apetytu w ciągu dnia. Martwię się o dziecko bo wymioty mnie osłabiają a do tego jeszcze choroba, dodam że mieszkam w Anglii i tutaj służba zdrowia to koszmar (paracetamol)

Dodatkowo warto wspomóc się naturalnie - czosnek, malina, lipa.
Jeśli chodzi o nos - częsta higiena, przy użyciu wody morskiej. Dodatkowo można użyć nawilżających i łagodzących maści, w Polsce preparaty które w składzie mają witaminę a i pantenol, może podobne dostanie pani w Anglii.
Brak apetytu to dodatkowy objaw infekcji, można pić ziołowe herbaty - np. mięta, która może poprawić pracę układu pokarmowego. Na wymioty można stosować świeży imbir.
Poza tymi wszystkimi metodami, jedną z najwazniejszych kwestii jest odpowiednie nawodnienie w trakcie infekcji, dużo dużo pić, jeśli są wymioty - małymi porcjami.

Witam,
w Polsce dostępne są wyroby medyczne dla kobiet w ciąży pod nazwą Prenalen - może dostanie Pani u siebie jakiś odpowiednik.

Niestety w ciąży lekarze (czy tu czy tam) zalecają kuracje domowymi sposobami - chyba, że objawy są zbyt silne (b.wysoka gorączka) lub nie ustępują z czasem.

Dodatkowo proponuję Pani spożywać wszelkiego rodzaju kaszki (np.te dla dzieci), budynie, galaretki i musy owocowe - jeśli coś z tych produktów jest Pani w stanie przyjąć i po nich nie zwymiotować to przynajmniej dodadzą Pani energii.

Warto również przynajmniej przez kilka dni wspomóc się środkami specjalnego przeznaczenia żywieniowego typu NUTRIDRINK - zawierają one wszystkie minerały i witaminy potrzebne zdrowej osobie i są w formie płynnej. Farmaceuta w lokalnej aptece powinien Pani taki środek wskazać.

Pozdrawiam i życzę zdrowia!
"www.poradnialubczyk.pl"