Przeziębienie w 4. miesiącu ciąży

Witam jestem w 4 miesiącu ciąży i jestem przeziębiona,byłam u lekarza ale stwierdził,że to tylko wirus ale kaszel w tej chwili mam bardzo uciążliwy.Przy odkrztuszaniu boli mnie albo brzuch albo krocze tak jakby cos działo sie nie tak.Czy przez ten kaszel moze cos stac sie maluszkowi?bardzo sie boje proszę o odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać badanie kontrolne. Prawdopodobnie jednak obecny stan nie stanowi zagrożenia dla dziecka.