Przeziębienie we wczesnej ciąży

Witam. Jestem w bardzo wczesnej ciąży (mniej więcej koniec pierwszego miesiąca). Ciążę potwierdza badanie bHCG - 254. Jeszcze nie byłam u ginekologa. Od 3 dni męczę się z przeziębieniem. Jednak najbardziej dokucza mi kaszel. Czy jest jakiś syrop wykrztuśny, który mogłabym bezpiecznie stosować w tak wczesnej ciąży. Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad oraz Panią zbada, a na tej podstawie zaleci właściwy syrop.