Przeziębienie we wczesnej ciąży u 23-latki

Jestem w 5 (lub 6) tyg ciąży i martwi mnie bardzo, że złapałam przeziębienie. Czy to jest niebezpieczne dla dziecka? Mam lekki ból gardła i męczący katar. Nie biorę żadnych leków ze względu na ciążę a wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień. Czy powinnam się martwić, że to przeziębienie może okazać się groźne dla mojego dziecka?

Lek. Katarzyna Szymczak

Lekka infekcja jak katar oraz zapalenie gardła, nie powinny mieć negatywnego wpływu na stan Pani dziecka, proszę dbać o siebie, może Pani kupić w aptece specjalne tabletki na ból gardła przeznaczone dla kobiet w ciąży, a do toalety nosa używać wody morskiej. Jeśli Pani stan się pogorszy radzę zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, bedzie mozna ustalic odpowiednie postępowanie. Sadze że tego typu "zwykle" przeziębienie nie powinno mieć wpływu na ciążę.