Przezroczyste obwódki zębów

Witam, odkąd wyprostowalam zęby (4 lata) mylam je po 6 razy dziennie. Zeby sa ładnego koloru ale ich "obwódki" stały sie przezroczyste, czy moge cos na to zaradzić ? Czy cos zebom grozi ? Dziękuje.

Witam!
Mycie zębów tak często nie jest wskazane,gdyż może prowadzić do nadmiernego starcia szkliwa.Oczywiście zależy to od twardości włosia szczotki i siły nacisku,a także od rodzaju pasty(często zawierają środki ścierne...).Bezpieczna byłaby szczoteczka"soft"-delikatna.W ciągu dna może Pani płukać usta po posiłkach wodą,co też działa higienizująco. Zaleciłabym wizytę u dentysty,gdyż tylko lekarz może ocenić wygląd Pani zębów,zdiagnozować problem i zastosować odp leczenie,jeśli będzie konieczne.
Pozdrawiam.Katarzyna Wierzbowska.

Trzeba koniecznie sprawdzić czy nie zgrzyta Pani zębami w nocy co może powodować nadmierne ścieranie szkliwa co powoduje przezroczystość brzegów zębów. Mycie 6 razy dziennie nie powinno spowodować nadmiernego ścierania pod warunkiem że czyszczenie jest wykonywane prawidłowymi technikami.

Z opisu wnioskuję, że zbyt mocno ściera sobie Pani zęby szczoteczką. Najlepiej byłoby 1.używać średnio twardej szczoteczki i stosować mniejszy nacisk
2.używać mniej ściernej pasty (niższy wskaźnik RDA)
3.jeśli pije Pani soki lub cole lub je owoce - to szczotkować zęby po tych przyjemnościach min po 30 min

"Przeźroczyste obwódki" mogą być objawem starcia zębów- cieńsze szkliwo powoduje że wydaje się, jakby ząb był przeźroczysty na obwodzie. Radziłabym zgłosić się do stomatologa celem przeprowadzeni dokładnej diagnostyki i zastosowania odpowiedniego leczenia. Być może zgrzyta Pani zębami lub zaciska je bezwiednie. Zastosowanie szyny odciążającej relaksacyjnej zapobiegnie dalszemu ścieraniu.
pozdrawiam serdecznie